Sherlock különkiadás: The Abominable Bride

2016. január 03. 23:08 - Mozibajárók

p0363ptg.jpg

A BBC által létrehozott XXI. századi SHERLOCK sorozatnak az első évad óta kiérdemelt sebességgel nő rajongói tábora. Az évadok között olykor évek teltek el, így jó hírünk van: a rajongói tábor most ismét feléledhet hamvaiból, ugyanis január 1-én (kisebb csúszással) megkaptuk a Sherlock Karácsonyi Különkiadását: A Förtelmes Menyasszonyt.

Benedict Cumberbatch és Martin Freeman ezúttal a viktoriánus időszakba tér vissza, mint Holmes és Watson. A modern kori évadok után ezen jogosan csodálkoznak a nézők, de nem kell aggódni, Steven Moffat és Mark Gatiss (továbbiakban "Motiss") szerzőpárosában most sem fogunk csalódni.

A történet a következő: a Sherlock sorozat szereplőgárdája ezúttal az 1800-as évek korszakában nyomoz egy rejtély megoldásának ügyében. A rejtély egy menyasszonynak öltözött, Emilia Ricoletti nevű hölgy személye körül teljesedik ki, mikor is ámokfutásba kezd az 1890-es évek beli London utcáin. Több férfi meggyilkolása után, mindenki szeme láttára főbelövi magát. Halála után azonban újra feltűnik az utcákon, meggyilkolva megözvegyült férjét egy éjszaka.  A rendőrség értetlenül áll a történések mögött: Emilia Ricoletti holtteste továbbra is élettelenül feküdt a vizsgálópadon. Hogyan tért hát vissza a halálból a menyasszony? Hogyan gyilkol továbbra is a lelke? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a londoni rendőrségnél Sherlock Holmes és Dr. John Watson segítségével.

sherlock.png

 

Ez az epizód még a szokásosnál is csűrtebb-csavartabb lett, ezért úgy gondoltuk, megpróbáljuk kibogozni egy kicsit nektek. Előtte annyit azért elárulunk, hogy hosszas kibeszélés után megállapítottuk, hogy nekünk tetszett és bátran ajánljuk mindenkinek. Motiss duója ismét kitett magáért a szimbolikával és utalásokkal teli forgatókönyvvel, a látványvilág és a filmes megoldások gyönyörűek voltak és a színészi játék is csak emelte a 90 perces Sherlock epizód színvonalát.

Következzen tehát a Mozisták második rendhagyó (erősen SPOILERES) kritikája, amit azoknak ajánlunk, akik már látták az epizódot:

1. Milyen elvárásokkal ültél le megnézni a legújabb Sherlock részét? (pl.: a promociós képek alapján, vagy hírek alapján)

ELEXIS: Amikor hallottam, hogy lesz új Sherlock, engem személy szerint a promóciós képek fogtak meg. Végre a hagyományos Sherlock Holmes keret. Persze van bennem egy fajta konzervativizmus a Sherlock Holmes történetek iránt, mivel szeretem az eredeti koncepciót és a kosztümös viktoriánus korszakot. Ebben a film elég erősre sikeredett szerintem a jelmezek szuperek voltak.

NOVA: A Promóciós képeket elnézve először fogalmam sem volt, hogy pontosan hogyan akarják majd megvalósítani ezt a viktoriánus koncepciót. Aztán eltelt kb. két perc és egyből gondoltam, hogy nyilván Sherlock híres Mind Palace-ében fog az egész játszódni...Persze én már jól ismerem Moffat és Gattis módszereit és sok éves Doctor Who nézés után megedződtem, könnyen következtetek az ilyenkre, van benne egy kis gyakorlatom.

2. Megfelelt-e az elvásároknak a Sherlock Special?

ELEXIS: A hangulata is magával ragadó volt, ebből a szempontból kielégítette az elvárásaimat. Ugyanakkor be kell hogy valljam kétes érzésem támadt az új Sherlock special iránt.

NOVA: A promóképek és marketing alapján hasonlóra számítottam, nem sok momentum ért meglepetésként. A kuszasága is érthető számomra.

96b22c59c1addea4e525920e0a6faeed.gif

 

3. Mi a véleményed a történetről, forgatókönyvről?

ELEXIS: Őszintén megmondva, ez a Mind Palace jó húzás volt benne, de talán a kétes érzésemet inkább a történések egy kicsit összevisszasága okozta, amiben elvesztem mint néző. Néha már kapkodtam a fejemet, hogy most hol járunk és megőrültem tőle.

NOVA: Gondoltam, hogy ez sokaknak problémát fog okozni, és könnyen zavart kelt majd a nézők fejében. A Motiss páros híres (vagy inkább hírhedt) arról, hogy képesek túlbonyolítani a forgatókönyvet. De ha belegondolsz... Igazából zseniális és teljesen érthető, hogy miért történik mindez. Sherlock szervezetében többféle drog is volt egyszerre, hiszen listát kellett írnia. Így akkor egyből érthető, hogy az egész zavaros, hiszen a történet 98%-a Sherlock fejében játszódik le, miközben épp túladagolta magát.

ELEXIS: És ha abból a tézisből indulunk ki, hogy szüksége volt rá? Mármint a film elején el is mondja: ahhoz, hogy megoldjunk egy bűntényt, van, hogy előtte meg kell oldani egy másikat.

NOVA: Csak az a szomorú, hogy nem bűntény miatt drogozta be magát, hanem mint az kiderül, még a repülőre szállás előtt tette ezt. Mielőtt még tudta volna, hogy Moriarty visszatért. Egyszóval, azért nyomta be magát, mert másképp nem tudta volna elviselni a búcsút a 3. évad legvégén. Illetve a gépen is John Watson blogját olvasta, találkozásuk történetét.

tumblr_o0awblgxbu1svi0s2o1_r1_250.gif

ELEXIS: Szerintem ennél összetettebb dologról van szó: annak érdekében, hogy megértse Moriarty hogyan volt képes "visszatérni" a halálból, egy hasonló 19. századi bűntényt játszott újra elméjében. Szerintem ez az oka, amiért bedrogozta magát ... persze nem zárja ki a tényt a függőség helyzetéről.

NOVA: Igen, de még azelőtt drogozta be magát, hogy felhívták volna a hírrel, hogy Moriarty visszatért. Az tény, hogy az egész viktoriánus hallucináció azért történik meg, hogy megtalálja a megoldást Moriarty túlélésére, de a Mind Palace-be drog nélkül is be tud jutni. Szóval nem azért volt benyomva.

ELEXIS: És ha sejtette, hogy ez lesz? Elvégre ő Sherlock Holmes és ha belegondolsz, Moriarty, aki zseni, miért lett volna öngyilkos Sherlock előtt? Szerintem előre tudta Moriarty visszatértét, ezért használt drogokat, a repülés előtt már egy ideje. Másrészről úgy gondolom, az elme palotának vannak sötét zugai, amit csak egy kis "segítséggel" képes elérni..

NOVA: Szerintem ez valószínűtlen, Moriarty visszatérésén azért mindenki nagyon meglepődik. Ha Sherlock sejtette is, hogy lesz még vele dolga, akkor sem használt volna drogokat. Csak akkor kell neki a drog, ha éppen nincs mivel lekötnie magát. Meg Sherlock mondja is az epizód végén, hogy neki az az igazi drog, ha van megoldandó bűntény. Azért drogozta be magát még a repülés előtt, mert össze volt törve lelkileg, hogy megint el kell hagynia szeretett városát és egyetlen barátját...nem akarta józanul feldolgozni, próbálta elnyomni az érzéseit. És aztán, amikor kijózanodik a hallucinációból kijelenti, hogy nem is élhette túl Moriarty. Szerintem egyszerűen csak Moriarty bűnszervezete van a hátterében a harmadik évad végén történt dolgoknak.

ELEXIS:  Én többet nézek ki Sherlockból annál, mint hogy csak szimplán drogozik, elnyomva magában az érzéseket. Legalábbis remélem a 4. évadban erre kitérnek és tisztázzák. Ami Moriartyt illeti, számára az egyetlen cél Sherlock Holmes legyőzése (mint Batman és Joker esetében), aki halála után is megakarja keseríteni kedvenc nyomozóhősünk életét...

NOVA: Valószínűnek tartom, hogy Moriarty rendezte meg az egészet még a halála előtt, hogy ezzel is bosszantsa Sherlock-ot. Illetve a könyvekben is van egy segítője: Sebastian Moran. Az a baj, hogy függő ember lehet bármilyen intelligens, attól még függő. Amíg John mellette volt, addig bírta, kellett neki egy úgynevezett horgony, de ha megint elveszíti a legjobb barátját, akkor simán visszaesik. Az, hogy szüksége van az ügyek megoldásához drogra, egy kifogás... egy drogfüggő kétségbeesett mentsége a drogozásra.

ELEXIS: Így is fel lehet fogni, szerintem a filmben direkt nyitott kapuként hagyták, elvégre nem lett kimondva nyíltan.  Szerintem ez csak egy ideiglenes állapot, ugyanakkor azzal sem tudok vitatkozni, hogy a megtört karakter utolsó mentsvára lenne a drog. Szóval számomra mindkét eset lehetséges.

maxresdefault.jpg

4. Mi a véleményed a karakterekről?

ELEXIS: A legérdekesebb karakter maga Sherlock Holmes mint mindig.

NOVA: Rá térjünk vissza később. Mi a helyzet a kisebb szereplőkkel? Megjelenési sorrendben: Dr. John Watson (Martin Freeman), Insp. Lestrade (Rupert Graves), Dr. Molly Hooper (Louise Brealey), Mrs. Hudson (Una Stubbs), Mary Watson (Amanda Abbington), Mycroft Holmes (Mark Gatiss), Jim Moriarty (Andrew Scott).

ELEXIS: Dr. John Watson - Számomra ő a legszerethetőbb karakter, aki látszólag  szigorú attitűdöt képvisel (lásd: a reggeli párbeszéde a bejárónővel) mégis ennek a szigorú, hétköznapi és átlagos életforma feltörésére törekszik. Két jelleme van, egy formális -mint említettem- társadalomba illő, és egy unformális kalandvágyó, egyben egyszerű. Egyszóval Watson a közvetítő az aktuális korszak és Sherlock között, aki megelőzte korát.

NOVA: Dr. John Watson - A viktoriánus Mind Palace John (tudatalatti John) sokban hasonlít az igazira, hasonlít a kalandvágyásában, illetve abban, hogy végül mindig Sherlock mellett köt ki. Persze nem szabad elfelejeteni, hogy tudatalatti John csak Sherlock fejében létezik, ezért nagyon érdekes, hogy ennek a John-nak a kapcsolata egyértelműen nem olyan rózsás feleségével, mint az kéne, hogy legyen. Állandóan Sherlockal van, Watsonék bejárónője is észreveszi, hogy alig vannak együtt otthon a feleségével. Marynek inkognitóban, gyászoló színekben, arcát eltakarva, ügyfélként kell megjelennie Baker Streeti lakásban ahhoz, hogy saját férjével végre szót tudjon váltani. Illetve az is érdekes, hogy Sherlock fejében Watson még annyira sem törődik Maryvel, hogy a jellegzetes parfümjét felismerje. Ez azért elég érdekes, hogy Sherlock fejében ilyen kép alakult ki John és Mary házasságáról. 

ELEXIS: Igen ezt én is észrevettem a film alatt, egyszóval a legtökéletesebb Watsont képzelte el, aki mindig kihúzza a bajból őt (mint az epizód végén), mindig vele van és publikál.

NOVA: Illetve a viktoriánus nők "láthatatlansága" és mellőzése is erősen megjelenik ebben a részben, ugye, szinte végig erről szól.

ELEXIS: Pontosan. De amúgy Watsonnál tényleg ez a szembeállítás zseniális volt, nekem ez nagyon tetszett benne. A tudatalatti Watson és az igazi. Bepillantást nyerhetünk az "ideális" Watson karakterébe, ahogy azt Sherlock elképzeli.

tumblr_o0ba7ilcox1rpxixso3_500.gif

Lestrade Főfelügyelő - Én személy szerint nagy különbséget nem láttam benne, de meglehet említeni itt is Sherlock "ideális" felügyelőjét, aki mindig hozzáfordul és issza a szavait. Az eredeti dimenzióban ez nem mindig valósul meg.

NOVA: Lestrade Főfelügyelő - Őszintén, belőle jobb lenne volna egy kicsit többet látni. De mivel Sherlock fejében vagyunk, ebből kiderül, hogy Lestrade karaktere annyira nem is fontos, csak abban van főleg szerepe, hogy tálalja a megoldatlan bűntényeket. Reménykedtem benne, hogy az ő barátságukat mélyítik majd egy kicsit, hiszen a harmadik évadban azért nem voltak annyira hajbakapósak, de ezek szerint Sherlock agyában nem játszik olyan nagy szerepet.

ELEXIS: Igen, talán Sherlock számára Lestrade egy potenciálisan még kiaknázatlan terep, akit nem tud hova tenni. A 3. évad végére láthattuk a felügyelő bekerült a belső körbe, de ez persze kiaknázatlan még a filmben. Szerintem is több helyet kaphatna , már csak azért is mert a színészt is kedvelem, és Lestrade mindig a cselekmény beindítója

NOVA: Igen, a karakterben vannak kiaknázatlan lehetőségek, remélem a negyedik évadban jobban kidolgozzák.

ELEXIS: Dr. Molly Hooper, patológus - Na az ő esete összetett dolog , mivel nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy mindez a zsenikénk fejében játszódik. Szerintem itt több értelmezés lehetséges vele szemben, de ami talán összezavar benne a következő: Watson számára kiderül ki is ő valójában, Sherlocknak meg nem? Tehát akkor a belső tudata mit akart üzenni a szereplőről igazán?

NOVA: Dr. Molly Hooper, patológus - Elég érdekes és nem tudom pontosan eldönteni én sem mi is a szerepe. Ugye, az egyértelmű, hogy Molly miért öltözne férfinak a viktoriánus korszakban, hiszen jó patológus, csak nőként nem foglalkoztatták volna. Itt is megjelenik a viktoriánus szituáció fő témája: a nemek egyenlőtlensége. Aztán a másik amit te is mondasz, hogy Sherlock nem tartja nőnek Mollyt, vagy legalábbis nem érdekli, hogy nő-e vagy férfi...de tudatalatt Watson, aki szintén Sherlock...mégis észreveszi, hogy Molly nő. Szóval Molly szerepe nekem is zavaros, de annyi fix, hogy amikor már a leleplezés történik és Molly és Sherlock egymással szemben áll, és elhangzik a "Holmes" "Hooper", akkor Sherlock hangjában ott van az elismerés és a jogosan kijáró tisztelet.

ELEXIS: Pontosan, ez egy paradoxon a javából. Mit akar Sherlock látni? Hogy Hoopert férfiként tekinti vagy nem?

NOVA: Vagy csak nem érdekli, hogy nő. Nem ez a fontos számára.

ELXIS: A viktoriánus korszakban, ahol férfiként van beöltözve egyfajta tisztelgés és elismerés iránta. Maga a környezetbe való behelyezése egy nő ellenes korszakban és még is nőként helyt áll.

NOVA: Egyértelműen. Azt mutatja, hogy csak ennyi kellett hogy dolgozhasson. Férfinak kellett öltöznie, és csak ennyin múlott, tehát jó a szakmájában.

ELEXIS: Szóval elismerést tükröz, de a paradoxon még mindig Watson és Sherlock meglátásában áll.

NOVA: Itt szerintem csak annyi, hogy Sherlockot nem érdeklik a nők. Watsont meg igen. Nem vártam mást igazából, érthető, hogy miért van férfinak öltözve, és az is tetszett, hogy a végén megkapta a neki járó elismerést.

ELEXIS: Mrs. Hudson - Nem kedvelem a karakterét. Idegesített, de még is szerethető.

NOVA: Mrs. Hudson - Kiteszi a lelkét a nyomozókért, de még egy sort sem kap a sztorikban, ismét utalva a nők láthatatlanságára a korszakban.

ELEXIS: De a kérdés, miért vannak a nők ennyire láthatatlanba Sherlock fejében?

NOVA: Az esetek nagy részében Sherlock túlságosan el van foglalva és csak akkor figyel fel másokra, ha azok már tettek érte (pl..: túl hangosak vagy túl okosak).

Mary Watson - Sherlock próbálja szeretni, de nem megy neki. A fejében Watson és Mary nincsenek jóban, még csak nem is várandós a nő, és a fejében lévő világban alig látják egymást férjével. Van egy elméletem róla, ami lehet sokaknak nem fog tetszeni, de szerintem ő az, aki Moriartyt segíti...

ELEXIS: Mary Watson - Egyértelmű: egy igazi tökös csaj, akiben ezt Watson nem látja. Tipikus metaforája az elején amikor beöltözve megy be az irodába. Sherlock átlát a leplen, de Watson nem. A kérdés az, hogy Sherlock tud-e valamit vele kapcsolatban? Azért ábrázolja így? Simán kinézem, hogy ő lesz a Sherlock Holmes Star Wars uralkodója, aki majd a 66. parancs alapján hátbaszúrja őket.

tumblr_mzggksf66p1rkdwnqo1_500.gif

NOVA: Sherlock fejében Mary egy veszélyes nő, aki a Mycroftnak segít be néha. Illetve azért emlékezzünk a harmadik évad eseményeire, Mary képes dolgokra. Főleg gyanús, hogy az eredeti vezetékneve Morstan, ami majdnem Moran, aki meg Sebastian Moran, Moriarty jobb keze a könyvekben. Illuminati confirmed.

ELEXIS: Mycroft Holmes - Esetében is egyértelmű, minek képzeli el Sherlock az ő szerepét: egy kövér disznó, aki egész nap az irodájában ül. Ha jól vettem ki a szavait beismerte, hogy Mycroft az okosabb, mivel a 1-3 évadban mindig ez vita tárgya volt.

NOVA: Mycroft Holmes - Jó kérdés, hogy Mycroft miért lett ilyen szerepben ábrázolva. Nyilván van valami oka kövérségének, lehet hogy csak Sherlock gyerekkori sérelmei miatt gúnyolódásból képzeli ilyennek, viszont, ami nekem szemet szúrt, az az, hogy állandóan azon viccelődnek, hogy Mycroftnak veszélyben az élete, ha így folytatja, rövid időn belül meghal. No most nem tudom, hogy ez valami foreshadowing a negyedik évadra, vagy csak egészséges táplálkozást hirdető dolog. Amúgy szerintem Sherlock törődik a bátyjával, ahogy Mycroft is félti az öccsét. Ami főleg a rész vége felé kezd igazán szívszorító lenni, nekem nagyon tetszett, az egész egyezségük a listáról...meg, amikor Mycroft megkéri John-t, hogy vigyázzon Sherlockra.

tumblr_o0ar7mxtzz1seu4a3o1_500.gif

ELEXIS: De a Mind Palaceben, a tudatalattijában ez annyira még sem jött le, az aggódás egymásért. Mondjuk, akinek van testvére, az tud ezzel azonosulni, aggódunk egymásért de nem mutatjuk ki.

NOVA: Moriarty - Sherlock azt hiszi Moriarty mindent megtenne Sherlock figyelméért. Mint mindenki, Sherlock tudatalattijában az ő személyiségjegyei is elnagyoltak, talán egy kicsit el is túlozták.

ELEXIS: Moriarty - Van benne ráció, lehet h azért nyalta meg a port is, mert Sherlock részeit tartalmazta... ("tudtad, hogy a por nagy része bőrdarabkákból áll?)

NOVA: Tudatalatti Moriarty Sherlock ágyában is járt...Annyi a tény, hogy Moriarty Sherlock igazi kísértete, nem a szemfedős menyasszony, és ez nagyon jól átjön. Tetszett, ahogy belefűzték a történetbe, ahogy kezdik lassan elhinteni, hogy itt igazából nem is a menyasszony az igazi tettes, akit keresünk, hanem Moriarty, és ő kísérti Sherlockot a Mind Palaceben, aki nem tud tőle szabadulni.

ELEXIS: Igen, itt éreztem egy kis incepció szagot...Amugy sok hasonlóság volt, mindekttő a gépen aludt az események közben. Szóval tanulság: ne aludj el a gépen.

NOVA: Bűzlött az Inceptiontől az egész...Holmeseption. We need to go deeper.

ELEXIS: Sherlock Holmes - Rá még nem tértünk vissza, hogy meleg-e vagy nem, de először szeretném hallani a te teóriádat.

NOVA: Sherlock Holmes - Szerintem Sherlock egyértelműen meleg, vagy legalábbis nem heteroszexuális. Azt is el tudom képzelni, hogy egyáltalán nem érez szexuális vonzalmat. A tudatalattijában a Watsonnal való beszélgetés is erre utal (miközben várakoznak a kísértet megjelenésére). Kényelmetlennek és irritálónak érezte az egész szexualitás témáját. Persze ha mindez a tudatalattijában játszódott, akkor azt is el tudom képzelni, hogy ez már nem az első alkalom, hogy tudat alatt erről igazán beszélgetni szeretne Johnnal, csak megpróbálja minden áron elnyomni. llletve a harmadik évadban, Mary és John esküvője után is olyan keserűen hagyja ott a mulató társaságot. Kifejezetten olyan volt, mint a romantikus filmekben (pl.: Love, Rosie): a főszerelő a legjobb barátjába szerelmes, de mivel érzései viszonzatlanok, ezért megpróbál mindenhez a legjobb arcot vágni, fáj neki, de mégis fontosabb, hogy a barátja boldog legyen.

tumblr_myyc7i9x5a1s13anxo6_250.giftumblr_myyghz2tjl1ruvo7ho6_250.gif

Illetve most is, a Reichenbach Fallnál John, mint megmentő jelenik meg. Ez azért is fontos, mert egyik Sherlock feldolgozásban sincs ott John ennél a jelenetnél, csak a mi Sherlockunk fantáziájában.

ELEXIS: Egyetértek. Sherlockban van valami, ami még tisztázatlan, de szerintem is meleg. Nem gondolkoztam ezen de tényleg, az esküvő és Mary iránti ellenszenve...tényleg van benne valami. Bár elég jó fordulat lenne, ha Watsonba szerelmes lenne, de nem mutathatja ki.

NOVA: Akkor a kérdés az lenne, hogy John hogy érez ezzel kapcsolatban? Elfutna vagy viszonozná? Sokak szerint John Watson biszexuális...

ELEXIS: Hát nem tudom ez tényleg túl a barátságon lenne már. Mégis fent tartom a "csak" barátság teóriámat. Egyértelmű hogy kötődnek egymáshoz és magasabb szinten, mint egy barátság. A legfelsőbb foka, hogy meghalnának egymásért.

NOVA: Sherlock "meg is hal" a második évad végén, megrendezi a halálát, annak érdekében, hogy a szívének kedves embereket megkímélje. Vicces a Reichenbach Fallnál, amikor Moriarty azt mondja, hogy "Why don't you two just elope, for God's sake?!" és ugye a szerelmesek megszökésére szokták ezt a kifejezést használni.

tumblr_o0armnpqkj1rg310qo5_500.gif

ELEXIS: Ami fura, hogy totálisan megváltozik Watson személyisége a vízesésnél, artikulációja stb, Egyfajta határozott megmentő képében tetszeleg, Amikor Sherlock Johnak szólítja, akkor rákérdez, hogy mikor/mióta szólítja Johnnak? Erre Sherlock: Meglepődnél...Hát érdekes dolgok ezek. Tanulság: a repülőn sose aludjatok el gyerekek.

5. Mi a véleményed a rendezésről, látványról, operatőri munkáról, vágásról, zenéről?

ELEXIS: A zene kifejezetten Sherlock Holmesos volt, illett a szűzies viktoriánus korszakhoz. Látvány zseniális volt, kiélhettem a kalandos, fiatal kori vágyamat. Imádom ezt a korszakot és az összes kosztümös filmet, örök gyengepont. A film ezt kiválóan hozta. És itt ott még horrorfilmnek is beillett volna, a kísértet menyasszony miatt. Szerintem a film ebben a legerősebb. Mondjuk a BBC-nek egyértelműen erősség a hangulat megteremtése, mindig is az volt.

NOVA: A zenében nem kellett csalódni, de semmi újat sem nyújtott. A látvány nagyon ott volt a szeren, mint mindig, az operatrőri munka zseniális S jelmezek is a helyén voltak, bár BBC produkcióhoz hűen néhányat felismertem egy-egy másik sorozatból. Nincs elég kellék, hát na, ez van. Tetszettek a beállítások, az apró részletek és utalások, pl.: ahogy Mary gyászruhában jelenik meg, vagy ahogy leesik az elefánt a szobában a polcról, a tükrös szellem megoldás stb. Az első évad óta ebben mindig újat tud hozni a Sherlock, a beállítások és a filmes megoldások, le a kalappal...

tumblr_nvv9gqbri71rrsyo1o1_500.gif

6. Összegzés, illetve mit várunk a 4. évadtól?

ELEXIS: Nekem összességében tetszett, habár  az elején is leszögeztem: talán a végét túlbonyolították. A 4. évadtól remélem sok-sok fordulatot kapunk. A végén már azért fogsz leülni, hogy kiderítsd miben új ez a Sherlock a többitől. Remélem Sherlock karakteréről lehull a lepel és megmutatkozik egy újfajta közelítés az eddig is túlhasznált karakterről.

NOVA: Tudom, hogy sokaknak túl kuszának fog tűnni ez a Sherlock rész, elkönyvelik majd annak, hogy Moffat és Gatiss csak túl akar bonyolítani egy tökéletesen egyszerű detektív történetet, majd az eseményeket összezavarva végül saját labirintusukban tévednek el. Azonban meg kell érteni, hogy ennek a résznek nem kellett semmit megmagyaráznia és nem is kell értelmet nyernie, mert nem az volt a cél. Ezzel az epizóddal egyszerűen csak kaptunk egy másfél órás gótikus lázálmot, amit egy vérző szívű, legjobb barátjába szerelmes detektív zseni hallucinál, miután a túladagolásig drogozza magát.

A negyedik évadtól csak annyit várok, hogy mi hamarabb leforgassák.

7. Értékelés

ELEXIS:

NOVA:

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mozistak.blog.hu/api/trackback/id/tr138231806

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása